powrót do bloga

Bądź gotowa na lato: Depilacja laserowa Vectus

Nie czekaj do wiosny! Nie zastanawiaj się czy warto wybrać depilację laserową. Gwarantujemy, że warto! 

Co miesiąc zapraszamy Was na dni depilacji laserowej do naszego salonu. Dziś przybliżymy Wam naszą ulubioną metodę depilacji, czyli Vectus. Co w nim wyjątkowego? Całe mnóstwo wspaniałości! Przede wszystkim - depilacja Vectus nie wymaga zapuszczania włosów, a do tego jest to metoda trwałą, skuteczna i bezpieczna. Zabieg jest komfortowy i szybki - idealny dla zabieganych. 

JAK DZIAŁA VECTUS?
Depilacja laserowa  VECTUS™ to innowacyjna technologia firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Jest skuteczna i bezpieczna dla każdego koloru skóry oraz każdego koloru owłosienia. Laser diodowy emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa. To prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Jednak na laser reagują jedynie te włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Dlatego konieczne są kolejny zabiegi, minimum dwa, w dostępnie około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie zaniku i spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na działanie światła lasera.


CZY TO BOLI?

Nie boli! :) Urządzenie Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego jest kilka:

 • Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny
 • Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia
 • Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Vectus™, stosując wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać zabieg epilacji dużych obszarów w zaledwie kilka minut, np. całych pleców w 4 minuty! A przebieg zabiegu, wygląda następująco: 

 1. W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.
 2. Analizy fototypu skóry dokonuje się przy użyciu inteligentnego czytnika poziomu melaniny - Skintel ™.
 3. Odczyt wysyłany jest do platformy i na jego podstawie automatycznie wybierane są optymalne parametry zabiegu.
 4. Urządzenie Skintel eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez osobę wykonującą zabieg oraz całkowicie wyklucza poparzenie skóry.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących w odstępach od 4 do 10 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

CZY TO DLA KAŻDEGO?

Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz założy kartę pacjenta. Należą do nich między innymi: 

 • Świeża opalenizna
 • Ciąża
 • Przerwana ciągłość naskórka
 • Epilepsja
 • Leki, zioła foto-uczulające
 • Terapia retinoidami ( witamina A )
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Łuszczyca, bielactwo
 • Cukrzyca
 • Bliznowce
 • Aktywne infekcje skórne
 • Rozrusznik serca
 • Świeże zabiegi chirurgiczne

VECTUS W SHE DAY SPA

Jeśli jesteś zainteresowana depilacją laserową - zapraszamy do SHE. Pracujemy wyłącznie na najlepszych sprzętach, a nasz zespół to doświadczony team ekspertów, którzy zaopiekują się Tobą z dbałością o każdy szczegół. A dlaczego Vectus? Bo naszym zdaniem to najlepszy wybór z dostępnych na rynku. Polecamy go w 100%. :) Czytaj również