powrót do bloga

Cera naczynkowa w SPA

Cera naczynkowa to cera wielu potrzeb. Jeśli jesteś jej posiadaczką musisz wiedzieć, że każdy etap pielęgnacji jest bardzo istotny. Od mycia, przez zabiegi oraz pielęgnację w domu – na każdym kroku musisz poświęcić jej dużo uwagi.

Dlaczego jest to takie ważne? Wszystkie naczynka mogą ulec rozszerzeniu, a tym samym pojawić się na skórze w postaci drobnych zmian – przebarwień, pajączków i widocznych pod cienką warstwą skóry naczynek.

Pielęgnacja domowa

Jak wspominałyśmy – jest ona bardzo ważna. Cera naczynkowa to cera bardzo delikatna i wrażliwa, a jeśli jesteś jej posiadaczką pamiętaj żeby nie myć twarzy gorącą wodą. Gorące kąpiele również nie są dla Ciebie. Intensywne ciepło rozszerza naczynka i sprzyja powstawaniu pajączków, które nieestetycznie wyglądają na twarzy. Unikaj peelingów mechanicznych i intensywnego pocierania skóry- np. przy demakijażu. Kosmetyki, któ©e będziesz wybierać powinny być delikatne, ale jednocześnie mieć właściwości wzmacniające i uszczelniające.

Będzie wprost idealnie, jeśli w ich składzie znajdzie się witamina K (zmniejsza pajączki), witamina PP (zapobiega pękaniu naczynek), witamina C (uszczelnia naczynia) czy takie składniki jak ekstrakt z arniki górskiej i miłorzębu. Wszystkie z wymienionych mają dobroczynne działanie dla skóry wrażliwej i naczynkowej.

Domowa pielęgnacja to jednak nie wszystko…

Cera naczynkowa w SPA

Gabinety kosmetyczne i SPA oferują szeroką gamę zabiegów, które sprawdzą się idealnie dla cery naczynkowej. Sono- i jonoforeza pomogą “wtłoczyć” dobroczynne składniki z kosmetyków w głębsze partie skóry, dzięki czemu skóra będzie lepiej odżywiona, a substancje aktywne zadziałają “dogłębnie”.

Jeśli Twoje naczynka zdążyły już popękać, a na skórze pojawiły się nieestetyczne pajączki – możesz je usunąc przy pomocy metody laserowej. Dzięki niej można domknąć nawet najdrobniejsze naczynka i zapobiec powstawaniu pajączków. W gabinecie kosmetycznym otrzymasz też profesjonalną poradę na temat tego jak dbać o cerę naczynkową i jakie kosmetyki stosować, by pozostawała zdrowa i sprężysta.

Zapraszamy do SHE – zaopiekujemy się Twoją skórą i pomożemy dobrać odpowiednią pielęgnację według potrzeb. Zapisz się już dziś, online: https://shedayspa.versum.comCzytaj również