powrót do bloga

Dry brushing - co to takiego?

Szczotkujemy włosy, zęby, ale czy… szczotkujecie swoje ciało? Dlaczego w ogóle powinnyście? Spieszymy do Was z informacjami na temat metody Dry Brushing, czyli szczotkowania całego ciała odpowiednią do tego szczotką. Świetna alternatywa i uzupełnienie dla zabiegów kosmetycznych i peelingu.

DRY BRUSHING – CO TO W OGÓLE JEST

To metoda, która choć znana od lat, dopiero ostatnio zyskała na popularności. Pozwala ona poprawić krążenie krwi, a co za tym idzie również poprawić jakość naszej skóry i sprawić, że będzie gładsza. Dlaczego w ogóle powinnaś o tym pomyśleć?

Bo Dry Brushing ma wiel zalet, nie trwa długo, nie jest bardzo kosztowne i możesz wykonywać masaż szczotką w zaciszu własnego domu.

Jakie są zalety?
Przede wszystkim, skóra jest zdrowsza i gładsza – w połączeniu z balsamem do ciała będzie po prostu idealna! Ale eksperci wskazują dodatkowo na takie benefity płynące ze szczotkowania ciała:

1. Wsparcie limfatyczne
Układ limfatyczny to istotna część naszego układu odpornościowego. Składa się z narządów i węzłów chłonnych, wielu kanałów i naczyń – wele z nich biegnie tuż pod skórą. Zwolennicy szczotkowania skóry twierdzą, że pomaga ono pobudzać naturalny przepływ limfy w ciele i wspomaga naturalny detoks ciała.

2. Złuszczanie
To prawdopodobnie największa korzyść, jaką wskazują użytkownicy szczotek do Dry Brushingu. Szczotkowanie pomaga bowiem rozluźnić skórę i usunąć martwe komórki w naturalny sposów. Skóra jest miękka, a szczotkowanie to chyba najbardziej naturalna metoda peelingująca.

Co ciekawe, także niektóre posiadaczki suchej skóry wskazują szczotkowanie jako ich ulubioną metodę.

3. Oczyszczanie porów
Zarówno tych na ciele, jak i na twarzy. Suche szczotkowanie (w zależności od rodzaju twojej skóry!!!) może być także stosowane na twarzy.

Do tego służy jednak mniejsza i znacznie delikatniejsza szczoteczka. Twarz po szczotkowaniu jest również gładka, a pory oczyszczone.

4. Bye, bye, cellulite?
Nie ma co prawda naukowych dowodów na skuteczność szczotkowania w walce z cellulitem, a my również jesteśmy zwolenniczkami profesjonalnych i sprawdzonych zabiegów. Prawdą jednak jest, że suche szczotkowanie wpływa dobrze na wygląd skóry, a co za tym idzie, zachowanie regularności w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami – rzeczywiście może pomóc w walce ze skórką pomarańczową.

JAK SZCZOTKOWAĆ CIAŁO?

Źródło: goop.com

Dry brushing może być stosowany codziennie – wskazane żeby było to rano, ale nie jest to koniecznością. Jeśli jednak zafundujesz sobie brushing o poranku na pewno rozpoczniesz dzień z większą energią! 

Zacznik od delikatnego szczotkowania i lekkiego nacisku, stopniowo je zwiększając – słuchaj jedna swojego ciała i wykonuj ten domowy zabieg w zgodzie z dobrym samopoczuciem.

1. Zacznij od stóp – możesz również wyszczotkowa je pod spodm, następnie kieruj się w górę nóg. Zawsze szczotkuj w stronę klatki/serca.
2. Staraj się zawsze szczotkować do „centrum” Twojego ciała, po nogach z przodu i z tyłu czas na ręce.
3. Następnie powtórz ten sam proces ze wspomnianymi rękami – zacznij od dłoni i wzdłuż całej ręki szczotkuj ciało w stronę serca.
4. Na brzuchu, klatce i pachach używaj ruchu kolistego, zgodnego z ruchem wskazówek zegara.

Każdą sekcję szczotkuj około 10 razy. Pamiętaj, żeby nie szczotkować ciała zbyt mocno – po całym zabiegu może być ono lekko zaróżowione, ale nigdy czerwone czy boleśnie kłujące. Jeśli uzyskasz taki efekt – oznacza to, że zbyt mocno dociskasz szczotkę.

ZAJRZYJ DO SHE!

Myślisz, że Dry Brushing nie jest do Ciebie? Wpadaj do SHE – opowiemy Ci o tym jaka jest Twoja skóra, jak powinnaś ją pielęgnować i jakie zabiegi będą dla Ciebie idealne.

Zapisz się już dziś: https://shedayspa.versum.comCzytaj również