powrót do bloga

Flamboyage czyli nowa technika koloryzacji włosów

Europejczycy wiedzą jak kreować trendy w stylizacji i koloryzacji włosów! Znamy już tradycyjny balayage, uwielbiane przez wszystkie kobiety ombre, teraz te wszystkie metody sa passe, ponieważ nastał czas na FLAMBOYAGE!

NA CZYM TO POLEGA?

Jest to technika farbowania włosów stworzona przez słynnego fryzjera Angelo Seminara HJ, który jest również dyrektorem artystycznym firmy Davines. W przeciwieństwie do innych technik barwienia włosów, flamboyage pozwala otrzymać niezwykle naturalny i głęboki efekt. Jest połączeniem balayage i ombre, a do jego stworzenia oprócz farby potrzebna jest specjalna, fryzjerska folia samoprzylepna, do której włosy są w odpowiedni sposób przyklejane.

Wybrana partia włosów, umieszczona na samoprzylepnym pasku jest farbowana i pozostawiona na odpowiednią ilość czasu. Przezroczystość folii oraz niezbyt szerokie pasma włosów dają styliście możliwość lepszego kontrolowania koloryzacji. Flamboyage wzmacnia naturalny kolor włosów, nadając całej fryzurze wielowymiarowość bez obaw o nieestetyczne odrosty. Dzięki płynnemu połączeniu różnych kolorów, efekt odrostu jest znacznie zminimalizowany i bardziej subtelny, a włosy nabierają optycznie objętości.

DLA KOGO?

Możesz zdecydować się na flamboyage niezależnie od rodzaju włosów! Nieważne czy Twoje kosmyki są grube i kręcone, proste i cienkie, długie lub krótkie – ten sposób koloryzacji jest idealny dla każdego typu włosa – nawet dla tych pozbawionych pigmentu.

W przeciwieństwie do innych technik barwienia włosów, flamboyage jest łatwy w utrzymaniu. W zależności od wybranej metody koloryzacji farba może się zmywać, ale jej wypłukiwanie nie będzie wyraźnie widoczne, dzięki czemu kolor możesz odświeżyć nawet po sześciu tygodniach od pierwszego farbowania.

FLAMBOYAGE W SHE

Zainteresowana? Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiednie kolory i pokażą, jak ta oryginalna technika koloryzacji sprawdzi się na Twoich włosach.

Zapraszamy do SHE!Czytaj również