powrót do bloga

Jak dbać o stopy latem?

Nasze stopy latem są najbardziej widoczne. Dlatego właśnie o tej porze roku powinnaś dbać o nie ze szczególną uwagą. Ekspozycja na słońce i gorące powierzchnie, takie jak piasek i beton, mogą pozostawić nasze pięty suche i szorstkie. Jak zatem cieszyć się pięknymi stopami całe lato?

Złuszczaj przynajmniej raz w tygodniu

Dzięki temu pozbędziesz się suchych i martwych komórek skóry, a stopy staną się gładsze i będą lepiej wyglądać. Dodatkowo krem nawilżający do stóp będzie bardziej skuteczny, gdyż nawilży właściwe warstwy skóry, a nie tylko martwy naskórek. Jeśli jesteś posiadaczką suchej skóry, zamiast peelingu z soli wypróbuj peelingi cukrowe lub kwasowe. Doskonale dają sobie radę z szorstkimi piętami!

Pumeks to Twój letni towarzysz

Używaj pumeksu codziennie (lub co drugi dzień) pod prysznicem. Nie musisz trzeć nim mocno naskórka, wystarczy że podczas wieczornego mycie delikatnie zetrzesz naskórek z pięt i rejonów, które tego wymagają. Regularne korzystanie z pumeksu pozostawi Twoje stopy zdrowe i gładkie.

Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj!

Pięty są podatne na nadmierne użycie – w rezultacie mają tendencję do wysychania łatwiej niż reszta stopy. Są one również chronione przez grubszą skórę co oznacza że jest ona mniej chłonna i solidne nawilżanie jest konieczne. Stosuj balsam, krem lub olej natychmiast po wyjściu spod prysznica, kiedy naskórek jest zmiękczony. Możesz też stosować odpowiednie produkty nawilżające rano i wieczorem – lepszy efekt gwarantowany!

Chroń przed słońcem

Wielu ludzi zaniedbuje stosowanie dobrych SPF na nogi. Słońce, wiatr i piasek mogą wysuszać skórki i fałdki dookoła paznokci, co jest niekorzystne dla wzrostu paznokcia i zdrowia stóp. Możesz uniknąć tych problemów, pamiętając o ochronie przeciwsłonecznej.

Pozwól Twoim stopom oddychać

Ponieważ paznokcie są „żywą częścią anatomii”, potrzebują od czasu do czasu „oddychać” aby mogły zdrowo rosnąć. Od czasu do czasu zrób sobię przerwę od piłowania i malowania paznokci. Dzięki temu pozostaną zdrowe i bez nieestetycznych przebarwień. Dodatkowo w upały stawiaj na klapki, sandałki lub przewiewne mokasyny – Twoje stopy będą Ci wdzięczne!

Szukasz profesjonalnej opieki dla Twoich stóp? Jeśli tak – zapraszamy do SHE DAY SPA na wizytę u podologa. Zbadamy Twoje stopy, określimy ich stan zdrowia i dobierzemy odpowiednią pielęgnację.Czytaj również