powrót do bloga

Jak dbać o włosy latem?

Lato to idealny czas na przebywanie poza domem i korzystanie z pięknej pogody. A jeśli chodzi o urlop – zarówno w Polsce jak i za granicą nie sposób oprzeć się grzejącym promieniom słonecznym i kąpielom w basenie. My także kochamy lato! Wiemy jednak, że co za dużo to nie zdrowo – a zbyt długie przebywanie na słońcu nie działa pozytywnie na nasze ciało i włosy.

Jak zatem cieszyć się latem i nie narażać się na szkody spowodowane przez słońce, które tak uwielbiamy? Zerknijcie na poniższą listę – te drobne wskazówki pomogą Wam zachować Wasze kosmyki zdrowe, lśniące i piękne – zwłaszcza podczas upałów!

UNIKAJ „GORĄCYCH” URZĄDZEŃ

Upały i mocne słońce to wystarczająca krzywda dla Twoich włosów. Unikaj więc kolejnych uszkodzeń ograniczając użycie narzędzi do stylizacji takich jak suszarki, lokówki i prostownice. Jeśli lubisz myć włosy rano, spróbuj wstawać wcześniej i pozwól im wyschnąć naturalnie – bez dodatkowego źródła ciepła. Takie bez-narzędziowe wyzwanie może też być nowym sposobem na odkrycie ciekawych sposóbów na stylizację i nowe fryzury.

ODŻYWIAJ, ODŻYWIAJ, ODŻYWIAJ

Podczas leniego okresu nasze włosy mają tendencję do przesuszania. Dlatego też, warto używać odżywki za każdym razem, kiedy myjesz włosy. Zapewne niektóre z Was pomyślą, że to przetłuści ich włosy i sprawi, że zamienią się w strąki. Nic bardziej mylnego! Nasze włosy potrzebują nawilżenia, żeby zachować zdrowy i piękny wygląd.

Jeśli jesteś posiadaczką bardzo suchych włosów, świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie stosowanie raz w tygodniu maski nawilżającej włosy, którą potrzymasz na włosach trochę dłużej niż klasyczną odżywkę. Dzięki regularnemu stosowaniu Twoj włosy pozostaną miękkie, jedwabiste i łatwe do opanowania – nawet w upały!

CHROŃ WŁOSY PRZED SŁOŃCEM

Temperatury latem są naprawdę wysokie – ostatnimi czasy nawet w Polsce. Tak wysoka temperatura i moc promieni słonecznych wpływa nie tylko negatywnie na naszą skórę, ale także włosy. Jeżeli więc wybierasz się na zewnątrz – noś czapkę, kapelusz lub szalik. Ochronią one włost przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz pozostać na dworze przez dłuższy okres czasu.

JEDZ ZDROWO

Twoje włosy, skóra i paznokcie są odzwierciedleniem Twojego zdrowia. Musisz więc karmić swoje ciało tak, by dostarczać organizmowi wszystkie niezbęne witaminy i minerały. Jedz dużo owoców, warzyw i ryb, a unikaj wszelkiej żywności przetworzonej i słodkiej. Zapomnij o gazowanych napojach i sokach – zamiast tego postaw na wodę – samą lub z cytryną i miętą (chociaż 8 szklanek!). Przekonasz się sama, że Twój organizm dobrze zareaguje na dawkę zdrowego jedzenia. 
			</div>

							<br><br>
				<h2 class=Czytaj również

She Day Spa © 2023
ecommerce & design by