powrót do bloga

KWASY CAŁOROCZNE Przebudowa, regeneracja, stymulacja

Jak wiadomo, silne peelingi złuszczające można wykonywać tylko w sezonie jesienno-zimowym. Szczęśliwie posiadamy całą gamę kwasów całkowicie bezpiecznych również w czasie zwiększonego nasłonecznienia.

POZYTYWNE DZIALANIE KWASÓW W PRZYGOTOWANIU SKÓRY DO
SEZONU LETNIEGO:

  • wyrównają powierzchnię skóry, zapobiegają kumulacji barwnika w skórze, umożliwiają ewentualną równomierną delikatną opaleniznę
  • minimalizują ryzyko tworzenia się nowych plam pigmentacyjnych

TERAPIE ŁĄCZONE W PRZYGOTOWANIU SKÓRY DO SEZONU LETNIEGO:

Seria peelingów łączona naprzemiennie z mezoterapią z kwasem hialuronowym czy też z koktajlami witaminami, kolagenem lub z osoczem bogatopłytkowym stworzy absolutny HIT zabiegowy.
Przygotujemy skórę na działanie czynników środowiskowych, skóra stanie się grubsza, mocno nawilżona- mniej niebezpieczny będzie dla niej upał, morska woda, wiatr.

Dobór konkretnego peelingu zawsze zależy od indywidualnych potrzeb skóry i jej stanu.
Wymienimy tu trzy z dostępne w naszym gabinecie preparaty, które zasługują na wyjątkową uwagę:

PRX-T 33

W jego składzie znajdują się: kwas trójchlorooctowy, nadtlenek wodoru w bardzo niskim stężeniu oraz kwas kojowy 5%. To peeling poprawiający strukturę skóry i przyczyniający się do  jej pogrubienia. Bezpośredni efekt to bardzo duże, widoczne nawilżenie i napięcie skóry.
Zabieg wskazany jest dla kobiet i mężczyzn, jak również dla małych dzieci i młodzieży w przypadku blizn różnego pochodzenia i trądziku oraz blizn po trądziku.

BioRePeelCl3

Ten dwufazowy, nowoczesny preparat zawiera w składzie nie tylko kwas trójchlororooctowy, salicylowy, winowy i cytrynowy, ale także witaminy C i B2. Działa na przebarwienia, usuwa wolne rodniki agent nr.1 w odmładzaniu.

PQ AGE

Substancje czynne, które zawiera to kwas trichlorooctowy, nadtlenek mocznika, koenzym Q10 i  kwas kojowy. To peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiający skórę, stymulujący ją do wewnętrznej odnowy. Jest idealny dla skóry z niedoskonałościami i dla skóry trądzikowej.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI:

Żaden z wymienionych peelingów nie powoduje kłopotliwego złuszczania. Po ok.3 dniach może wystąpić delikatne prószenie się skóry.
Peelingi te polecane są jako zabieg bankietowy, zabieg można wykonać nawet w ciągu dnia a następnie zachwycać promienną skórą!
Nie ma też efektu podrażnienia skóry, a jeśli, przy tej wyjątkowo reaktywnej, nastąpi lekkie zaczerwienieni, zniknie już w ciągu godziny od wyjścia z gabinetu.

PAMIĘTAJMY:

Zawsze po zabiegu z kwasami skóra wymaga ochrony przed promieniowaniem słonecznym. SPF 50 to podstawa, pamiętajmy o aplikacji kilka razy w ciągu dnia jeśli przebywamy na słońcu. Kilka pierwszych dni po zabiegu to okres , kiedy skóra przebudowuje się i narażona
jest, bardziej niż zazwyczaj, na promieniowanie. Ostatni peeling w serii przed wyjazdem powinien być wykonany około 10-14 dni przed
urlopem.Czytaj również