powrót do bloga

Magia kwasu trójchlorooctowego

Peeling kwasowy i jego różne rodzaje już kilka lat temu zyskały sobie ogromne uznanie klientów i kosmetologów.

Gwarantują szybkie efekty, działają głęboko i nie wymagają kuracji pozabiegowej. Najnowszym osiągnięciem w dziedzinie peelingów medycznych jest biorewitalizacja skóry peelingiem na bazie kwasu trójchlorooctowego.

Niesamowite właściwości tego zabiegu pozwalają nie tylko dogłębnie oczyścić skórę, ale też fantastycznie wpływają na poprawę jej gładkości, pomagają usunąć przebarwienia i niektóre blizny (szczególnie blizny zanikowe i pozostałe po trądziku młodzieńczym), dają olśniewający efekt liftingu bez konieczności poddania się złożonej procedurze medycznej, a także bez właściwych peelingom chemicznym dolegliwości pozabiegowych: złuszczania naskórka i zaczerwienień .

Peeling można śmiało uznać za idealne rozwiązanie dla zabieganych współczesnych kobiet i mężczyzn, którzy nie mają czasu na długotrwałe i wymagające rekonwalescencji zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a zależy im na utrzymaniu idealnej formy i kondycji skóry.

prx-she-day-spa-1

Wskazania

Peeling TCA jest idealnym rozwiązaniem, kiedy pacjent zmaga się z:

– utratą napięcia skóry twarzy i dekoltu,

– łojotokową i zanieczyszczoną cerą,

– rozstępami, bliznami potrądzikowymi i zanikowymi,

– przebarwieniami skóry.

Peeling jest również doskonałym zabiegiem wspomagającym stosowanym z innymi procedurami medycznymi – jego głębokie działanie doskonale przygotowuje skórę do bardziej zaawansowanych zabiegów: laserowych, mikrona kłuć, mezoterapii czy medycyny estetycznej.

Efekty

Zabieg pozwala przywrócić skórze dawną jędrność i elastyczność, a dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje także zmarszczki i nawilża skórę.

Niewątpliwą zaletą peelingu jest fakt, że pozwala on pozbyć się również przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory.

Peeling jest szczególnie polecany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry.

W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno.

Kilka procedur wykonanych podczas jednej wizyty, pozwala działać na różne poziomy skóry w sposób kompleksowy osiągać spektakularne efekty. Zabieg daje najlepsze rezultaty, kiedy jest stosowany w cyklu 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach.

 Jednak nawet po pojedynczym zabiegu efekty działania peelingu na skórę są zauważalne gołym okiem.

prx-she-day-spa

Szczegóły zabiegu

Peeling trójchlorooctowy jest zaliczany do kategorii tak zwanych zabiegów „lunchowych” toteż nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Sama procedura zabiegowa trwa od 10 do 15 minut i jest dla osoby poddanej zabiegowi bogata w przyjemne doświadczenia.

Przed wykonaniem peelingu skóra zostaje dokładnie oczyszczona przez osobę prowadzącą zabieg. Następnie, na zakwalifikowaną do zabiegu okolicę, nałożona zostaje odpowiednia do potrzeb skóry, ilość preparatu. Ruchami liftingującymi warstwa peelingu zostaje wmasowana w skórę. Liczba warstw jest zależna od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Przeciętnie są to 3 warstwy, jednak w zależności od właściwości i grubości skóry pacjenta, mogą być to dwie lub nawet cztery warstwy. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający.

Po zabiegu nie występują żadne efekty uboczne toteż natychmiast po jego zakończeniu można wrócić do normalnych zajęć.

Sekret peelingu, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, prowadzący zabieg powoduje pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i wypchnięcia załamań skóry.

Ze względu na swoje właściwości peeling może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych.

she-day-spa_prx

Wskazania pozabiegowe

Peeling trójchlooroctowy nie wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności i pielęgnacji skóry po zabiegu. Oczywiście jego efekty będą utrzymywały się najdłużej, jeżeli będziemy pamiętać o powtarzaniu zabiegu okresowo, zaś pomiędzy zabiegami będziemy regularnie pielęgnować skórę.

PEELING KWASEM W SHE

Nasza wyspecjalizowana i doświadczona kadra z przyjemnością pomoże i przeprowadzi zabieg peelingu kwasami na Twojej skórze. Możesz być pewna, że zabieg zostanie dobrany odpowiednio do Twoich oczekiwań i potrzeb skóry, a przed podjęciem decyzji o jego przeprowadzeniu przedstawimy Ci również dodatkowe możliwości i alternatywy. 

Możesz liczyć na nasz profesjonalizm!Czytaj również