powrót do bloga

Nakarm swoje zmysły - masaż czekoladą!

Czekolada nie tylko wyśmienicie smakuje, ale również doskonale wpływa na nasze ciało i zmysły! Czekoladowy masaż to połączenie przyjemnego z pożytecznym i coraz częściej staje się ulubionym zabiegiem wielu osób, które decydują się na masaż w profesjonalnym gabinecie lub SPA.

Na czym polega masaż czekoladą?

Masaż czekoladą wykorzystuje klasyczne techniki masażu. Masażysta nakłada na ciało masę z czekolady, często z dodatkami olejków aromaterapeutycznych, a następnie wykonuje masaż poszczególnych partii ciała. Na koniec ciało owijane jest folią i przykrywane kocem i w tym przyjemnym stanie pozostajemy na kilkanaście minut.

Czekolada, która wykorzystywana jest do takiego zabiegu działa silnie regenerująco na skórę i odprężająco dla całego organizmu. Dodatkowo poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie jest świetnym wspomagaczem w walce z cellulitem i redukcją tkanki tłuszczowej. Dzieje się to za sprawą składników, wśród których znajdują się dobroczynne lipidy, witamina B, A I E oraz magnez. Od dawna wiadomo również, że czekolada jest źródłem silnych przeciwutleniaczy, które przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu.

Dla kogo?

Dla wszystkich! Masaż czekoladą sprawdzi się zarówno u osób, które walczą z otyłością i nadmiarem tkanki tłuszczowej, jak i u wszystkich tych, którzy potrzebują chwili relaksu i odprężenia. Masaż czekoladą pomaga w spadku poziomu energii, w napięciu nerwowym, bólach mięśni, stawów i w ogólnym pogorszeniu samopoczucia.

Jednorazowy masaż czekoladą pozwala zauważyć jego pozytywny wpływ na nasz organizm. Jego dobroczynne właściwości to między innymi:
– złagodzenie stresu
– poprawa nastroju,
– stan głębokiego odprężenia,
– odżywiona skóra,
– poprawiony koloryt skóry,
– zmniejszenie widoczności cellulitu,
– poprawienie elastyczności skóry,

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stanem zdrowia, warto zapytać masażystę. Specjalista udzieli informacji, czy schorzenie może być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia masażu czekoladą.

MASAŻ CZEKOLADĄ W SHE

Cudowny rytuał z wykorzystaniem naturalnej czekolady. Prawdziwa gratka dla miłośników tej wspaniałości. Tym razem poznasz ją wszystkimi zmysłami. Wspaniały zapach, który długo będzie oplatał Twoje ciało połączony z delikatnym relaksującym dotykiem płynącym z masażu. Poza – jak widać – oczywistymi korzyściami dla ducha jest to też prawdziwa eksplozja dobrodziejstw dla ciała! Czekolada ma bowiem właściwości nawilżające, odżywcze oraz poprawiające napięcie i kolor Twej skóry.

W She łączymy przyjemne z pożytecznym! Znamy to doskonale i dlatego przygotowaliśmy zabiegi, które bez zbędnej straty czasu – szybko, bezpiecznie i skutecznie poprawią kondycję Twej skóry. W kilka chwil odświeżysz i odżywisz twarz, żegnając tym samym widoczne oznaki przemęczenia!Czytaj również