powrót do bloga

Opalanie natryskowe - o czym warto wiedzieć?

Skóra muśnięta słońcem i piękna brązowa opalenizna to marzenie każdej kobiety, jednak nie zawsze mamy możliwość i lubimy wylegiwać się na słońcu. Wiele z nas żeby uzyskać piękną brązową barwę musi przejść przez męki i oparzenia.

Dla wielu opalanie jest po prostu zabronione, a samoopalacze w kremie pozostawiają zacieki lub nagle stają się pomarańczowe, tworząc na naszej skórze nieestetyczną i nienaturalną maskę. Jak zatem wyglądać pięknie latem, bez długiej ekspozycji na słońcu? Kluczem jest opalanie natryskowe!

Przybliżymy Wam dzisiaj tę metodę opalania i opiszemy na czym polega.

DLA KOGO JEST OPALANIE NATRYSKOWE I JAK DZIAŁA? 

Opalanie natryskowe (po angielsku airbrush tanning) to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, który ma na calu stworzyć na skórze opaleniznę, beż potrzeby wystawiania się na słońce. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest najbezpieczniejszą metodą uzyskania naturalnego efektu opalenizny na skórze.

Produkty stosowane do opalania są kombinacją mineralnych środków brązujących i czynnika opalającego DHA. Nie zawierają one alkoholu, perfum, olejków, substancji konserwujących i innych składników, które mogłyby  być szkodliwe dla skóry i organizmu człowieka.

Dlatego też, opalanie natryskowe jest polecane dla wszystkich osób, które nie mogą opalać się na słońcu. Z usługi korzystać mogą zarówno alergicy, jak i osoby chore na raka skóry czy kobiety w ciąży. Wszyscy, dla których tradycyjne opalanie nie jest wskazane, mają reakcje alergiczne lub po prostu nie chcą wystawiać się na szkodliwe działanie promieni słonecznych, powinni zdecydować się właśnie na opalanie natryskowe.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ TAKA OPALENIZNA?

W zależności od rodzaju skóry oraz tego, jak zostanie ona przygotowana przed zabiegiem, opalenizna będzie utrzymywała się do 10 dni.

Naturalnym jest, że skóra będzie najciemniejsza pierwszego dnia, a potem stopniowo będzie się rozjaśniać. Jest to spowodowane naturalnym procesem łuszczenia się naskórka, na którym osiada spray. Dlatego też opalanie natryskowe jest metodą bezpieczną – opalenizna trzyma się na wierzchnich warstwach skóry, a nie tak jak w przypadku słońca, niszczy komórki skóry poprzez promieniowanie UV.

CO ZROBIĆ PRZED OPALANIEM NATRYSKOWYM?

Przed zastosowaniem warto wykonać peeling całego ciała, a po kąpieli/prysznicu nie stosować balsamów nawilżających, antyperspirantu czy też perfum. Każdy z wymienionych produktów będzie stanowił barierę między naskórkiem a sprayem, co może spowodować niechciany efekt zabiegu.

Depilacja czy kosmetyczne peelingi powinny być wykonane przynajmniej na dwa dni przed sesją opalania natryskowego.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Opalanie natryskowe trwa bardzo krótko i polega na spryskaniu ciała specjalnym urządzeniem w postaci „rozpylacza” lub też „powietrznego pędzla”. Opalanie trwa około pół godziny – płyn rozprowadzany jest warstwowo, do uzyskania zadoalającego efektu.

Substancja utrwala się około 12 godzin.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU?

Po zakończeniu opalania natryskowego trzeba unikać moczenia skóry przez kilka godzin. Po upływie odpowiedniego czasu można umyć całe ciało, ale najlepiej samym żelem bez użycia gąbki. Należy ograniczyć również wysiłek fizyczny.

Podczas kąpieli część bronzera będzie się zmywać, ale jest to proces naturalny, którym nie należy się przejmować. Równie istotne po zabiegu jest to, jak pielęgnujemy skórę.

Warto unikać długich kąpieli, zabiegów SPA czy produktów, które złuszczają naskórek. Niezwykle ważne jest intensywne nawilżanie skóry, dzięki któremu opalenizna będzie trzymać się lepiej i dłużej.

DODATKOWE WSKAZÓWKI:

GOLENIE: Wszelkie golenie powinno być ograniczone do minimum, maszynkami z jak największą ilością ostrzy (dzięki temu maszynka goli włoski i nie zrywa naskórka), wszelkie pianki, żele i mydła do golenia powinny być zastąpione bardzo lekkim, naturalnym i nie zawierającym alkoholu preparatem;

PERFUMY: Po opalaniu natryskowym aplikuj perfumy na ubranie lub włosy, a nie bezpośrednio na skórę;

UNIKAJ CHLORU: Baseny, jacuzzi i wszelkie zbiorniki wodne zawierające chlor mogą wpływać zarówno na kolor jak i na czas trwania opalenizny;

__

Opalanie metodą natryskową jest bezpieczne i szybkie. Opalenizna wygląda naturalnie, ponieważ odcień jest dobierany indywidualnie dla każdej klientki, a poprzez sposób aplikacji kolor rozłożony jest równomiernie – bez plam i przebarwień.

Brzmi interesująco? Dowiedz się więcej o opalaniu natryskowym w SHE ( https://dayspashe.pl/opalanie-natryskowe ), a jeśli masz wątpliwości lub pytania, napisz do nas – z przyjemnością na nie odpowiemy! Czytaj również