powrót do bloga

Phytic Peel i Shiki Peel - skuteczne kwasy w She!

Peeling kwasowy, który poprawi wygląd Waszej skóry nawet latem? Tak! Dzięki Phytic i Shiki Peel jest to możliwe.

Zabiegi z wykorzystaniem tych produktów działają zbawiennie na cerę, a do tego są delikatne i bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Bazują na kwasie fitowym i kwasie szikimowym, których mocne działanie nie idzie w parze z właściwościami drażniącymi.

Co to jest Phytic Peel? 

Kwas fitowy to organiczny związek chemiczny. W naturze występuje w roślinach strączkowych, wielu nasionach, ziarnach i otrębach zbóż. Wiąże fosfor potrzebny do wzrostu roślin. Pozwala na jego magazynowanie i późniejsze wykorzystanie.

Phytic Peel, który wykorzystuje kwas fitowy ma silne działanie rozjaśniające przebarwienia. Dodatkowo obkurcza rozszerzone naczynka i działa doskonale antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo.

Zabieg z Phytic Peel zmniejsza istniejące przebarwienia na skórze i zapobiega powstawaniu nowych.  o silnym działaniu rozjaśniającym przebarwienia, obkurczającym rozszerzone naczynka wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciw starzeniową. Zapobiega powstawaniu przebarwień i zmniejsza już istniejące.

Jak działa Phytic Peel, a dokładniej kwas fitowy? 

 • jest przeciwutleniaczem, neutralizuje wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia się skóry;
 • może być stosowany także latem. nie zwiększa wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne;
 • chroni dna przed uszkodzeniami;
 • przeciwdziała powstawaniu przebarwień i zmniejsza te już istniejące, rozjaśnia i wybiela skórę;
 • działa delikatnie złuszczająco;
 • reguluje wydzielanie sebum zarówno w przypadku cery suchej i tłustej;
 • nawilża, dzięki czemu skóra jest bardziej gładka, elastyczna i jędrna.

Co to jest Shiki Peel? 

Peeling kwasowy Shiki wykazuje podobne działanie eksfoliacyjne jak kwas glikolowy, ale przy znacznie mniejszym stężeniu. Dodatkowo działa łagodniej oraz nie powoduje podrażnień takich jak zaczerwienienia czy przesuszenie skóry.

Kwas szikimowy jest natomiast ceniony w składzie kosmetyków dla cery problematycznej. Hamuje rozwój bakterii, powodującej trądzik – Propionibacterium acnes. Reguluje wydzielanie sebum. Jest pomocny przy odblokowywaniu zaczopowanych ujść gruczołów łojowych, dzięki czemu liczba wyprysków zostaje zredukowana. W przypadku suchej skóry jego pozytywne działanie polega na nawilżeniu.

Dzięki temu skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i elastyczna. Działa złuszczająco, dlatego sprawdza się w przypadku zgrubiałej skóry, z przebarwieniami, zniszczonej opalaniem.

Kwas szikimowy, który jest podstawą w Shiki Peel ma działanie:

 • złuszczające bez właściwości drażniących;
 • zwiększa nawilżenie;
 • redukuje przez naskórkową utratę wody (TEWL) bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia, nadmiernego wysuszenia;
 • sprawdzi się idealnie dla cery problematycznej;
 • reguluje wydzielanie sebum.

Phytic Peel i Shiki Pell w SHE DAY SPA!

Jeśli potrzebujesz odmładzającej terapii, która rozjaśni Twoją skórę latem, wyrówna jej koloryt I odmłodzi ją – wybierz Phytic Peel. Jeśli natomiast szukasz zabiegu o działaniu nawilżającym, odświeżającym i przeciwtrądzikowym – Shiki Peel jest dla Ciebie!

Oba zabiegi, które odżywią i poprawią stan Twojej skóry możesz wykonać w SHE! Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swoich potrzebach, a my dobierzemy dla Ciebie idealną pielęgnację.Czytaj również