powrót do bloga

Piękne stopy w parę chwil - pedicure kwasowy

Chociaż lato już dawno za nami, skutki noszenia klapek i sandałków wciąż pozostały na naszych stopach… i to nie tylko w postaci opalenizny! Dla wielu kobiet, jesienno-zimowy czas to „urlop” od pielęgnacji stóp. Skóra jest przesuszona, pięty stają się twarde, a czasem nawet pękają. Nie pozwól by wyglądały one nieestetycznie i wybierz się na wyjątkowy zabieg, który sprawi, że Twoje stopy będą jak nowe!

Mowa tutaj o profesjonalnym pedicure wykonywanym przy pomocy kwasów owocowych. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla każdej nieestetycznej przypadłości naszych stóp!

Pedicure kwasowy wykonywany jest w czterech etapach:

  1. Przygotowanie stóp do zabiegu i nałożenie plastrów nasączonych mieszanką kwasów owocowych.
  2. Odczekanie 15-20 minut podczas których kwasy zaczną działać na zrogowaciały naskórek a następnie zdejmujemy folie.
  3. Przy pomocy tarki lub szpatułki pozbywamy się resztek zrogowaciałego naskórka
  4. Oczyszczamy stopy i aplikujemy specjalny, odżywczy krem.

Zabieg posiada nie tylko właściwości estetyczne, ale również lecznicze. Dzięki pedicure kwasowemu usuniemy szybko nagromadzony zrogowaciały naskórek czy też wyeliminujemy dolegliwości powodowane przez pękające pięty. Poprzez nawilżające działanie kwasów, skóra będzie gładka i miękka w dotyku od razu po zabiegu.

Mieszanka stworzona z kwasów owocowych (np. winowego, mlekowego i cytrynowego) bez trudu zmiękczy bardzo twardy i zrogowaciały naskórek. Idealnie poradzi sobie również z przesuszoną skórą. Kwasowy zabieg na stopy to alternatywa dla klasycznego pedicure, zwłaszcza kiedy oczekujemy szybkiego i spektakularnego efektu.

Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju stóp, a przeciwwskazania do jego wykonywania to ciąża i laktacja, świeże rany, nieuregulowana cukrzyca, alergia na składniki i kwas owocowe oraz grzybica stóp.

Pedicure kwasowy polecany jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Sprawdzi się szczególnie u osób, które borykają się ze zrogowaciałą, przesuszoną lub pękającą skórą pięt i całej podeszwy. Pozostawia stopy bardzo gładkie i przyjemne w dotyku, a przede wszystkim zdrowe!

ZAPRASZAMY DO SHE!Czytaj również