powrót do bloga

Powiedz NIE zmęczonej skórze, poznaj wegański zabieg z Fitomelatoniną

Na pewno nie raz spotkałaś się z pojęciem „zmęczonej skóry”. Nasza cera, narażona na zanieczyszczenia środowiska, a także pozbawiona witamin staje się szara i  nieestetyczna. Określenie to wynika z faktu, że zmęczona skóra to nie tylko czynniki zewnętrzne, ale również wewnętrzne, które wspólnie odbijają się na jakości naszej skóry.  Jak sobie z nią radzić? Wykorzystać fitomelatoninę!

Co to jest fitomelatonina i jak działa?

Fitomelatonina jest naturalną, oleistą substancją pochodzenia roślinnego, która zawiera melatoninę identyczną pod kątem budowy chemicznej z ludzką melatoniną – hormonem produkowanym i wydzielanym przez niewielki obszar mózgu zwany szyszynką.

Hormon ten to nasz naturalny regulator – stymuluje układ odpornościowy, wpływa na procesy regeneracyjna, odżywia uszkodzone komórki, a także poprawia nawilżenie skóry. Odpowiedni poziom melatoniny w organizmie prowadzi do lepszego tonu, jasności i jędrności skóry, a w szczególności twarzy, miejsca najbardziej narażonego na uszkodzenia oksydacyjne.

Fitomelatonina służy również jako zabezpieczenie dla odpowiedniego nawilżenia skóry, przywraca skórze blask i elastyczność. Dlatego też polecana jest również osobom młodym, które narażone są na negatywny wpływ zanieczyszczeń płynących z nadmiernego stresu, dymu tytoniowego czy zanieczyszczeń cywilizacyjnych.

Na czym polega zabieg?

Wegański zabieg fitomelatoniną jako pierwsza na świecie opatentowała marka Effegilab. Ekstrakt z fitomelatoniny umieszczony jest w organicznych kosmetykach, którymi wykonywany jest zabieg. Dzięki funkcji równoważącej, zabieg inteligentnie uzupełnia braki naszej skóry, dlatego też idealnie sprawdzi się przy każdym jej typie. Brak substancji koloryzujących oraz konserwantów pozwala otrzymać produkty wyjątkowo delikatne dla skóry, a gdyby tego było mało fitomelatoniną modeluje i reguluje cykl dobowy, dzięki czemu jest również substancją antystresową, która pośrednio wpływa na nasze samopoczucie.

Zabieg na bazie Fitomelatoniny polecany jest do skóry potrzebującej głębokiego odżywienia, oczyszczenia i relaksu. Głównym jego punktem jest masaż rewitalizujący, wykonywany mocno rozgrzanymi i mokrymi dłońmi z wykorzystaniem Lipogelu o zaskakującej konsystencji. Celem masażu jest dostarczenie fitomelatoniny do właściwej warstwy skóry.

Zabieg Effegilab pozostawia skórę nawilżoną, sprężystą i rozjaśnioną. Dzięki zbawiennemu działaniu fitomelatoniny na organizm poczujesz różnicę po jednej, dwugodzinnej sesji!

Zabieg Effegilab w SHE!

Badania naukowe potwierdzają, że fitomelatoniną maksymalizuję ochronę przed negatywnym działaniem promieni UVB, hamując tym samym procesy starzenia skóry. Zabieg polecany jest dla wszystkich osób – bez względu na wiek.

W SHE wiemy, że nasze ciała to cud natury i należy dbać o nie kompleksowo – wspomagać w działaniach naturalnych, a nie tylko blokować postępujące procesy. Jeśli zainteresował Cię zabieg Effegilab przyjdź na konsultacje do SHE – opowiemy szczegółowo o zabiegu, jego efektach i korzyściach płynących ze stosowania fitomelatoniony w pielęgnacji skóry.Czytaj również