powrót do bloga

Powiedz STOP suchym dłoniom

Suche dłonie to problem, który pojawia się już nie tylko zimą. W zależności od pielęgnacji i rodzaju skóry, niektóre dłonie mają tendencję do przesuszania 365 dni w roku.

Jest to nie tylko efekt niskiej temperatury, ale także innych czynników – suche dłonie powstają wskutek działania twardej wody czy detergentów. Efekt? Sucha, szorstka i nieprzyjemna w dotyku skóra, która bez odpowiedniej pielęgnacji może zacząć się łuszczyć, a nawet pękać. Kluczem do „naprawy” suchych dłoni jest codzienna pielęgnacja. To nie tylko krem do rąk, który powinnaś mieć zawsze ze sobą, ale także domowe sposoby, które przyniosą ukojenie.

Codzienna pielęgnacja dłoni

Najczęstszą przyczyną suchych dłoni są detergenty, z którymi mamy kontakt podczas sprzątania łazienki, mycia podłogi czy prania ręcznego. Ponadto zimno i mróz to wrogowie skóry rąk (i nie tylko!). Wystarczy, że pewnego razu zapomnisz rękawiczek w mroźny dzień, a skóra „odwdzięczy się” pieczeniem, suchością i szorstkością.

Warto więc pamiętać o kilku zasadach:

• zakładaj rękawiczki przy pracach związanych z utrzymaniem czystości w domu, tj. pranie, mycie naczyń, sprzątanie, etc.
• do mycia rąk stosuj żele i emulsje, bogate w składniki natłuszczające,
• gdy wychodzisz na zewnątrz w zimowy dzień, zakładaj zawsze rękawiczki,
• smaruj ręce preparatami, które zawierają filtry UV,
• przed snem smaruj ręce grubą warstwą kremu,
• myj dłonie w niezbyt gorącej wodzie, a raz w tygodniu zrób im peeling enzymatyczny,
• po każdym sprzątaniu wcieraj krem do rąk.

Dodatkowo, możesz zastosować swoi dłoniom mini-SPA w zaciszu własnego domu. Pęknięte, suche dłonie nie muszą zostać z Tobą na zawsze! Poświęć im po prostu chwilę swojej uwagi, zastosuj odpowiednie kremy i maseczki, a odwdzięczą Ci się zdrowiem bez uczucia dyskomfortu i zaciągania rękawów, by ukryć ich nieestetyczny wygląd. 
			</div>

							<br><br>
				<h2 class=Czytaj również

She Day Spa © 2023
ecommerce & design by