powrót do bloga

Skóra wokół oczu - zadbaj o nią!

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa na wszelkie czynniki, które wpływają na proces starzenia. Uwarunkowania genetyczne, a także promieniowanie słoneczne i zanieczyszczone środowisko mocno przyczyniają się do zaburzania zdrowia naszej skóry. Zwłaszcza delikatnej skóry wokół oczu.

oczy
Jest ona bardzo cienka – to właśnie warstwa skóry wokół oczu jest praktycznie najcieńsza na całej twarzy. Charakteryzuje ją słaby system podporowy i prawie całkowity brak podściółki tłuszczowej, związanej z małym nagromadzeniem gruczołów łojowych. Skóra w tym obszarze ma słabsze krążenie krwi oraz limfy. Pojawia się tutaj natomiast duże nagromadzenie mastocytów – komórek odpowiedzialnych za powstawanie reakcji alergicznych.

Elementy te i budowa tej warstwy skóry powoduje, że jest ona słabo nawilżona, bardziej alergiczna i potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Dodatkowy problem z funkcjonowaniem tego obszaru związany jest z naturalnym zmęczeniem oczu wynikającym z ciągłego ruchu powiek. Podczas mrugania czy też mrużenia oczu mięsień okrężny oka jest praktycznie w ciągłym ruchu. Wszystko to przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych, czasami określanych mianem kurzych łapek.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Przede wszystkim poświęcić jej uwagę i dopasować pielęgnację do indywidualnych potrzeb. Jeżeli chcesz, aby twoje oczy były ozdobą nie przemęczaj ich, staraj się wysypiać, unikaj zadymionych pomieszczeń, pij dużo wody mineralnej, która wspomaga oczyszczaniu organizmu z toksyn.

To co niezwykle istotne w pielęgnacji to skład preparatów, które stosujemy. Warto wiedzieć, że witamina F reguluje gospodarkę wodno-tłuszczową, zapewniając odpowiednie i długotrwałe nawilżanie, folacyna stymuluje wzrost komórek skóry, witamina E chroni przed wolnymi rodnikami, zaś witamina C rozjaśnia cienie pod oczami, stymuluje syntezę kolagenu i wygładza drobne zmarszczki.

Jeżeli zastanawiasz się nad godnymi uwagi preparatami do pielęgnacji skóry w okolicach oczu, przygotowałyśmy dla Ciebie przegląd kosmetyków, które możemy polecić z czystym sumieniem. 
			</div>

							<br><br>
				<h2 class=Czytaj również

She Day Spa © 2024
ecommerce & design by