powrót do bloga

Strzyżenie dziecięce? Łatwo, szybko i przyjemnie!

Dziecięce strzyżenie to nie lada wyzwanie! Nie tylko dla fryzjera, ale zarówno dla mamy i dla malucha. Często nie tylko to pierwsze strzyżenie, ale i każde kolejne są dla malucha stresującą sytuacją.

Warto jednak zdecydować się na wizytę u fryzjera, kiedy jest to konieczne. Chociaż przyjęło się, że dzieci strzyżemy dopiero kiedy maluch skończy rok to nic nie stoi na przeszkodzie by odwiedzić salon wcześniej. Jeśli niemowlę ma bujną czuprynę, która przysłania mu świat warto je po prostu przyciąć.

Zarówno latem, jak i zimą warto dbać o włosy malucha – wysokie temperatury i nadmiar włosków będą powodować pocenie się głowy, zimą natomiast za długa grzywka będzie przyciśnięta do nasmarowanej kremem dziecięcej buzi. I chociaż większość mam marzy o finezyjnych uczesaniach dla dziewczynek – dla maluszka taka fryzura może być zmorą, a nie radością.

Gumki czy spinki często ciągną włosy i są niebezpieczne dla dziecka. Wystarczy przecież tylko chwila nieuwagi, by mała rączka ściągnęła malutką spinkę i wepchnęła ją do nosa albo buzi.

dzieci_fryzjer

WIZYTA U FRYZJERA? NIE TAKA STRASZNA! 

Bardzo często dziecięce histerie na fotelu fryzjerskim wynikają ze strachu przed nieznanym. Malec boi się ostrych przedmiotów (w końcu sami w domu mówimy mu, że nożyczki i noże są dla niego niebezpieczne), obawia się, że strzyżenie będzie bolało, albo że włosy mu nie odrosną.

Warto zaznajomić dziecko zarówno z całym zabiegiem, jak i z przedmiotami – możemy pokazać mu na własnym kosmyku, że nie dzieje się krzywda. Możemy pokazać i dać potrzymać obcięte włosy, pozwolić dotknąć nożyczek i zapewnić, że włosy bardzo szybko odrosną.

Pomocne mogą być też zabawy we fryzjera i np. wystylizowanie lalki albo misia. Jeśli dziecko oswoi się z całą sytuacją, w nowym miejscu nie będzie przerażone tylko ciekawe. Ważne również jest, by wybierać sprawdzone salony i profesjonalistów – jeśli atmosfera miejsca i podejście fryzjera będzie odpowiednie, cała wizyta przebiegnie szybko i sprawnie.

DZIECIĘCY FRYZJER W SHE

Jeśli Twoja pociecha jest kapryśnym klientem w salonach fryzjerskich – zapraszamy do SHE! U nas strzyżenie dziecięce wykonują profesjonalne fryzjerki, które mają ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe i przede wszystkim… doskonałe podejście do dzieci. Strzyżemy dzieci w każdym wieku, a przy stanowiskach fryzjerskich umieszczone są tablety, na których dziecko może obejrzeć ulubioną bajkę czy film – dzięki temu strzyżenie przebiega sprawnie i bezstresowo. Zarówno dla mamy, jak i dla malucha. 
			</div>

							<br><br>
				<h2 class=Czytaj również

She Day Spa © 2023
ecommerce & design by