powrót do bloga

Wszystko co powinnaś wiedzieć o... dermabrazji Nioxin

Ponad 50% klientów w salonach fryzjerskich na całym świecie, boryka się z problemem przerzedzania i wypadania włosów. Problem dotyka wszystkich – bez względu na płeć i wiek. Eksperci marki Nioxin zdefiniowali trzy główne powody tego problemu i na podstawie badań stworzyli serię pielęgnacyjną w postaci dermabrazji Skalp Renew.

DLACZEGO WŁOSY WYPADAJĄ?

Powody, które zdefiniowali eksperci firmy Nioxin to przede wszystkim:

  • nagłe zmiany w diecie i sposobie żywienia, wysoki poziom stresu i zaniedbane zdrowie;
  • nieodpowiednia ochrona i pielęgnacja, dobrane błędnie do rodzaju włosa, czego wynikiem są uszkodzenia i złamania;
  • niezdrowy stan zdrowia skóry głowy – nadmierne wydzielanie sebum, w dużej mierze spowodowane zapychaniem mieszków włosowych poprzez nadmiar kosmetyków do stylizacji – wynikiem jest zahamowanie wzrostu włosa i blokada jego naturalnych mechanizmów oczyszczających;

Wszystkie powyższe czynniki prowadzą do znacznego osłabienia i pogorszenia stanu włosów, jak i skóry  głowy. Cykl rozwojowy włosa zostaje skrócony, a wynikiem tego są cienkie i osłabione kosmyki. Dlatego też, idealnym rozwiązaniem okazuje się dermabrazja skóry głowy NIOXIN.

CZYM JEST DERMABRAZJA NIOXIN?

Na polskim rynku NIOXIN pojawił się stosunkowo niedawno. Dermabrazja skóry głowy to usługa pomagająca dopełnić pielęgnację włosów słabych, cienkich i przerzedzonych.

Tak jak skuteczna pielęgnacja twarz opiera się na oczyszczeniu, odżywianiu i wzmacnianiu – tak również pielęgnacja skóry głowy powinna zawierać te same trzy kroki. W końcu skóra głowy to przedłużenie skóry naszej cery – jest tak samo podatna na zanieczyszczenia, wypryski i choroby.

Technologia i działanie dermabrazji skóry NIOXIN opiera się na unikalnej technologii trójcukru, połączonego ze specjalnymi ekstraktami owocowymi, które pomagają zregenerować skórę głowy. Prawidłowy poziom nawilżenia włosów zapewnia mieszanka aloesu z kwasem mlekowym i hialuronowym. Podczas dermabrazji skóra głowy w bardzo delikatny sposób jest stopniowo złuszczana – dzięki temu nagromadzone zanieczyszczenia wokół mieszków włosowych są skutecznie usuwane.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg dermabrazji skóry głowy NIOXIN jest zabiegiem bezpiecznym i zupełnie bezbolesnym – jak każda wizyta u fryzjera. NIOXIN Scalp Renew przebiega w czterech etapach:

  1. Przygotowanie włosów oraz skóry  głowy do zabiegu poprzez specjalny masaż z wykorzystaniem odpowiedniego preparatu NIOXIN.
  2. Oczyszczenie szamponem NIOXIN, dobranym odpowiednio do rodzaju włosa i skóry  głowy.
  3. Nałożenie odżywki na włosy oraz skórę głowy – dzięki odpowiednim składnikom nie obciąża ona kosmyków i nie zapycha mieszków.
  4. Zastosowanie skoncentrowanej kuracji  NIOXIN, która nada włosom połysk i miętowy zapach, który wzmocni poczucie odświeżenia i czystości.

Dla osób z problematyczną i przetłuszczającą się skórą głowy, świetnym rozwiązaniem jest kontynuowanie kuracji w domu. Poprzez zastosowanie 3 kroków pielęgnacyjnych NIOXIN, mamy możliwość kontynuowania efektów dermabrazji. 3 KROKI NIOXIN pozwalają skutecznie usunąć nadmiar sebum, zanieczyszczeń oraz środków do stylizacji, w domowych warunkach.

NIOXIN W SHE DAY SPA

NIOXIN to profesjonalna marka, wyspecjalizowana w pielęgnacji włosów cienkich i przerzedzonych. Wieloletnie badania i ponad 20-letnia historia marki owocują skutecznością produktów i zaufaniem konsumentów na całym świecie. Dlatego też, w SHE zawsze stawiamy na sprawdzone rozwiązania, które z czystym sumieniem możemy polecić naszym klientkom.

Dermabrazja skóry głowy NIOXIN to idealne rozwiązanie, dzięki któremu Wasze włosy odzyskają zdrowie, siłę i naturalny blask – zapraszamy na zabieg do SHE!Czytaj również