powrót do bloga

Wszystko co powinnaś wiedzieć o... Olaplex

Wszystko co powinnaś wiedzieć o… Olaplex

 

Pamiętacie zaskakującą metamorfozę Kim Kardashian, kiedy z brunetki zamieniła się w blondynkę? Media spekulowały wtedy bardzo długo na temat „cudu”, który sprawił, że rozjaśnione włosy wciąż wyglądają świetnie. Tajemnicą fryzjerów gwiazd jest Olaplex. Chcemy przybliżyć Wam dzisiaj czym jest ten magiczny zabieg i dlaczego warto z niego skorzystać.

 

Co to jest Olaplex? 

W znaczeniu chemicznym, Olaplex jest aktywnym składnikiem wynalezionym przez doktor materiałoznawstwa i doktora chemii. Na jego podstawie stworzono pełen system pielęgnacji włosów, który zrewolucjonizował branżę kosmetyczną.

System pielęgnacji włosów Olaplex ma za zadanie regenerować mostki dwusiarczkowe włosów, które bardzo szybko ulegają zniszczeniu podczas wielu zabiegów na włosach. Ma zapobiegać porowatości struktury włosa, łamliwości i wszelkim uszkodzeniom, które są następstwem rozjaśniania, koloryzacji, a także wysokiej temperatury.

Olaplex odbudowuje zerwane mostki, co daje widoczny efekt zdrowszych i silniejszych włosów. Dzięki odkryciu tego aktywnego składnika, kobiety na całym świecie mają możliwość radykalnej zmiany fryzury bez ryzyka zniszczenia kosmyków.

 

Na czym polega zabieg Olaplex?

Olaplex może być stosowany jako pełen zabieg, poprzez dodanie go do produktów koloryzujących lub osobno – jako odżywka i zabieg odbudowujący. To co niezwykle istotne, to fakt, że żaden z produktów Olaplex nie zawiera siarczanów, ftalanów, aldehydów, silikonów czy glutenu. Nigdy również nie był testowany na zwierzętach.

Na System Olaplex składają się trzy kroki:

  1. Olaplex Bond Multiplier – najczęściej dodawany do farby, pudru lub kremu rozjaśniającego. Od samego początku rekonstruuje uszkodzone wiązania włosów i otacza ich strukturę ochronną barierą, zapobiegającą dalszym uszkodzeniom włosa.
  2. Olaplex Bond Perfector – zawiera ten sam składnik aktywny co poprzednik i stosuje się go do połączenia wcześniej wspomnianych mostków dwusiarczkowych. Używany przed i po zabiegach chemicznych bardzo szybko przywraca włosom naturalną siłę i sprężystość.
  3. Olaplex Hair Perfector – ostatni krok w systemie Olaplex przeznaczony jest do kontynuacji efektu w domu. Pozwala na większą regenerację i utrzymanie silnych i zdrowych włosów pomiędzy kolejnymi zabiegami. Dzięki skorzystaniu z trzeciego kroku wiązania we włosach są utrzymywane, a ryzyko kolejnych zniszczeń praktycznie wykluczone.

 

Olaplex w SHE

Również w naszym Day Spa SHE możecie skorzystać z tego wyjątkowego zabiegu. Dzięki Olaplex nie musicie rezygnować z koloryzacji, żeby chronić swoje kosmyki. Możecie bawić się kolorem swoich włosów tak często, jak tylko chcecie. Nieważne czy farbowane czy rozjaśniane, włosy pozostaną zdrowe, lśniące i wygładzone. Olaplex naprawdę czyni cuda!

Poznajcie naszą ofertę pielęgnacji włosów: https://dayspashe.pl/oferta/spa-dla-wlosaCzytaj również