powrót do bloga

Zatrzymać czas, czyli zabieg odsiwiania dla mężczyzn

Siwe włosy to problem, z którym spotykają się mężczyźni w każdym wieku. Już od dawna nie dotyczy on tylko panów po 50 roku życia. To czy męska czupryna będzie siwieć szybko zależy od genetyki oraz trybu życia i choć dla niektórych siwe włosy to atut, dla wielu stanowią one problem.

Jeśli należysz do mężczyzn, którzy nie widzą się w szarościach, a nie chcesz farbować włosów mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie! Technika odsiwiania dla mężczyzn to doskonała alternatywa dla farbowania, wykonywana tylko w profesjonalnych salonach m.in She Day Spa

SKĄD BIORĄ SIĘ SIWE WŁOSY?

Wszystko leży w naszej genetyce. Jeżeli Twój ojciec i dziadek osiwieli szybko, istnieje duże prawdopodobieństwo, że u Ciebie również pojawią się szybko siwe włosy. Nawet jeszcze przed 30 rokiem życia. Nie jest to oczywiście regułą!

Podczas siwienia włosa jego komórki pigmentowe przestają być aktywne, co skutkuje zastojem w produkowaniu naturalnego barwnika. Redukcja komórek pigmentowych prowadzi nie tylko do zmiany koloru włosa, ale także do zmiany jego struktury. Bardzo często włosy stają się sztywne, szorstkie i przesuszone, ponieważ siwy włos jest pusty w środku.

ODSIWIANIE A NIE FARBOWANIE

Dotychczas panowie, którzy nie czuli się dobrze z siwizną decydowali się na klasyczne, pełne farbowanie włosów. I choć metoda ta jest skuteczna w przypadku kobiet, u mężczyzn nie zawsze się sprawdza, chociażby ze względu na krępujący odrost który pojawia się po kilku tygodniach po koloryzacji.

Struktura męskiego włosa różni się od włosa damskiego, a farbowanie wpływa na nią bardziej inwazyjnie. Dodatkowo siwe włosy nie przyjmują łatwo sztucznego barwnika, co skutkuje zniszczeniem struktury, a także skróceniem czasu krycia, co prowadzi do widocznych odrostów.

Dzięki odsiwianiu włosy będą wyglądać naturalnie, odrost nie będzie pojawiał się po tygodniu, a samym efektem zabiegu będzie można cieszyć się dłużej. 
			</div>

							<br><br>
				<h2 class=Czytaj również

She Day Spa © 2023
ecommerce & design by