Dietetyka

Standardowa; ceny bez pakietów (ceny regularne)

Pierwsza konsultacja dietetyczna i psychodietetyczna - omówie cały proces żywieniowy, przeprowadzę wstępny wywiad, wywiad zdrowotny oraz wywiad żywieniowy, analizę składu ciała wraz z graficznym raportem i jego omówieniem, otrzymasz wydrukowane ogólne zalecenia dietetyczne. 

Psychodietetyczna konsultacja – dodatkowo zawiera omówienie procesu zmiany nawyków żywieniowych w tym uważne jedzenie, praca nad przekonaniami które blokują utrzymanie zdrowych nawyków oraz nauka wzmacniania i motywowania siebie.

I konsultacja dietetyczna (od 60 do 90 minut) – 270 zł

I konsultacja psychodietetyczna ( 90 minut) – 270 zł

 

Kontrolna konsultacja  dietetyczna (30-40 min) – 240 zł

Częstotliwość konsultacji co 2 tygodnie.

 

Kontrolna konsultacja psychodietetyczna (50 minut)- 170 zł

Częstotliwość konsultacji co tydzień.

 

 1. Pakiety konsultacji dietetycznych (z upustem przy zakupie pakietu)

Pierwsza konsultacja dietetyczna składa się z tych samych elementów jak powyżej czyli wstępny wywiad oraz wywiad zdrowotny, wywiad żywieniowy, analizę składu ciała wraz z graficznym raportem i jego omówieniem, otrzymasz wydrukowane ogólne zalecenia dietetyczne. 

W trakcie konsultacji kontrolnych dietetycznych będziesz ważona/ważony, otrzymasz wydrukowaną analizę wyników składu ciała, omówię Twoje wyniki.  Przeprowadzę  wywiad żywieniowy, wyeliminuję błędy żywieniowe które spowalniają Twój metabolizm tak abyś mogła/mógł przyśpieszać tempo spadku masy ciała.

Nauczysz się również jak komponować posiłki żeby jadłospis był zbilansowany, co jest zdrowe a co nie, ile białka, węglowodanów i tłuszczu powinno być w diecie. Przekażę Ci również wiedzę jak radzić sobie w trudniejszych sytuacjach takich jak: wyjazdy służbowe czy wakacje.

Miesięczny 

( I konsultacja, 1 konsultacja/wizyta kontrolna)- 450 zł

 

Dwumiesięczny 

(I konsultacja, 3 konsultacje/wizyty kontrolne)- 790 zł

Trzymiesięczny

(I konsultacja, 5 konsultacji /wizyt kontrolnych) – 1190 zł

Półroczny

(I konsultacja, 10 konsultacji/wizyt  kontrolnych)- 2280 zł

Roczny

(I konsultacja, 20 konsultacji/wizyt kontrolnych)- 4420 zł

 

 1. Pakiety konsultacji psychodietetycznych (z upustem):

W trakcie konsultacji psychodietycznych będziesz ważona/ważony, otrzymasz wydrukowaną analizę wyników składu ciała, omówię Twoje wyniki, przeprowadzę wywiad żywieniowy, wyeliminuję błędy żywieniowe które spowalniają Twój metabolizm. 

Poznasz zasady zdrowego odżywiania, nauczysz się co jest zdrowe, a co nie, oraz ile białka, węglowodanów i tłuszczu powinno być w Twojej diecie. Przekażę Ci również wiedzę jak radzić sobie w trudniejszych sytuacjach stresowych czy na wyjeździe. W trakcie konsultacji nauczysz się uważnie odżywiać, będziesz zmieniać swoje hamujące przekonania i myśli.  Nauczysz się jak siebie wspierać i motywować kiedy przyjdą gorsze chwile.

Miesięczny 

(I konsultacja/wizyta psychodietetyczna i  3 kontrolne konsultacje)-  600 zł

Dwumiesięczny

(I konsultacja/wizyta psychodietetyczna i  7 kontrolnych konsultacji) –  1140 zł

Trzymiesięczny

(I konsultacja/wizyta psychodietetyczna i  11 kontrolnych konsultacji) – 1740 zł

Półroczny

(I konsultacja psychodietetyczna i  22 kontrolnych konsultacji) –  3280 zł

Roczny

(I konsultacja psychodietetyczna i 44 kontrolne konsultacje) – 6360 zł

 

 

 1. Diety 

Naucz się jak powinna być skonstruowana zdrowa dieta w której są nie tylko kalorie ale również wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zdobądź wiedzę dietetyczną i kulinarną która pozwoli Ci łączyć składniki pokarmowe. Zacznij nie tyle jeść, co odżywiać swój organizm. Zacznij świadomie wybierać i dbać o siebie. Poniżej propozycje diet indywidualnych (szczegółowych) i diety uproszczonej (elastycznej)

W trakcie konsultacji możesz dokonać wyboru diety pomiędzy dietą uproszczoną (FRD i FSD-bez ograniczeń czasowych) lub dietą indywidualną (na określony czas) którą przygotowuję indywidualnie w przeciągu 3 dni roboczych (lista poniżej)

Każda z diet jest zbilansowana  pod względem makroskładników takich jak: węglowodany, białka i zdrowe tłuszcze w Twoich posiłkach, a to oznacza że dostarczasz odpowiednich wartości odżywczych. Różnica pomiędzy dietami indywidualnymi a dietą uproszczoną odnosi się tylko do ilości mikroskładników takich jak witaminy i sole mineralne, w dietach:  Antiaging i Energy up jest ich największa ilość. 

Indywidualna dieta (wybór diet)

Diety odchudzające (obniżające masę ciała):

 • Dieta slim up  (Dieta wyszczuplająca)

obniż swoją masę ciała i zobacz zdrowy spadek wagi.  Przyśpiesz swój metabolizm i odżyw swój organizm. Zapobiegnij dużym niedoborom żywieniowym i nie wybieraj diet które pogarszają Twoją jakość życia. Tak dzieje się często przy niezdrowych dietach takich jak dieta białkowa, niskowęglowodanowa czy czy dieta tłuszczowa. Nie ma mowy żeby na takich niezdrowych dietach Twoja skóra, włosy i paznokcie dobrze wyglądały. Nie wspomnę już o pogorszonej pracy układu nerwowego i mózgu. W trakcie zdrowej diety powinnaś chudnąć od 0,5 do 1 kg tygodniowo. W takim tempie Twoja skóra stopniowo się wchłania i komórki naturalnie się obkurczają , a Ty nadal będziesz lepiej odżywiona. Co to znaczy? Lepsze odżywienie oznacza że dostarczysz sobie w diecie niezbędnych wartości i składników odżywczych.  Dieta wyszczuplająca jest dietą o zmniejszonej kaloryczności więc działa redukcyjnie  -200 zł

 • Rebuilding diet (Dieta o właściwościach regenerujących)

zregeneruj i odżyw swój organizm. Pobudź u siebie produkcję kolagenu i przyśpiesz swój metabolizm. Spowolnij swoje starzenie i poprzez dietę zainicjuj odnowę komórkową. Dieta pełna antyoksydantów  jest w stanie to zrobić. Możesz jednocześnie odchudzać się i odżywiać swoje ciało mimo mniejszej ilości kalorii. Co oznacza odżywienie? To dostarczenie wartości odżywczych niezbędnych do utrzymania funkcji życiowych i zdrowia, a wartości odżywcze to nie kalorie. Kalorie są drugorzędne, dużo ważniejsze jest skąd one pochodzą, tj z jakiego produktu żywnościowego one pochodzą. Dieta redukcyjna na obniżenie masy ciała i spadek wagi od 0,5 do 1 kg tygodniowo- 200 zł

 

 

 

Diety stabilizujące(pozwalające utrzymać aktualną masę ciała):

 • Dieta antiaging (Dieta o właściwościach odmładzających)

Dotleń i odżyw największą dawką antyoksydantów swoje ciało. Stosuj dietę przez dłuższy czas a zwiększysz u siebie produkcję kolagenu. Zwiększona ilość kolagenu poprawi wygląd i jędrność Twojej skóry. Kaloryczność diety pozwoli Ci utrzymać aktualną wagę.

 Dostarcz sobie najwyższą zawartość witamin i składników mineralnych i wyrównaj swoje niedobory żywieniowe. Uatrakcyjnisz swój wygląd ale także podniesiesz jakość swojego życia. Możesz zmniejszyć  swój wiek biologiczny – 200 zł

 • Dieta Energy up (Zwiększająca poziom energii psychicznej i fizycznej) 

Dotleń i odżyw swoje ciało dzięki „power żywności” zawierającej dużą dawkę mikroskładników (witamin i składników mineralnych) Oczyść swój organizm wprowadzając naturalny błonnik pochodzący z diety i węglowodany złożone, a przyśpieszysz swój metabolizm. Podniesiesz jakość swojego życia  poprzez wzrost energii i wydajności. Dzięki zbilansowanej diecie odżywisz swój organizm i uzupełnisz swoje niedobry żywieniowe.  W diecie znajdziesz zwiększoną ilość antyoksydantów, substancji które zahamują ewentualne procesy zapalne i odmłodzą Cię. Kaloryczność diety pozwoli utrzymać Ci aktualną wagę– 200 zł

 • Nourishing diet (Dieta odżywcza)

 Zregeneruj swój organizm i odbuduj swoje komórki i tkanki. Uzupełnij niedobory żywieniowe, a poprzez zbilansowaną dietę podnieś swoją jakość życia.  Naucz się co znaczy zbilansowany posiłek. Dlaczego ważne jest ile czego jesz. Można dostarczać sobie kalorii a być niedożywionym. Co oznacza właściwe odżywienie? To dostarczenie wartości odżywczych niezbędnych do utrzymania funkcji życiowych i zdrowia, a wartości odżywcze to nie kalorie. Kalorie są drugorzędne, dużo ważniejsze jest skąd one pochodzą, tj z jakiego produktu żywnościowego i co on zawiera. Pozwól swojemu ciału  na odnowę komórkową i spowolnij swoje starzenie dzięki zawartości dobrych węglowodanów, różnorodnemu białku, zdrowym tłuszczom oraz naturalnym witaminom i minerałom- 200 zł

 • Repear digestion (Dieta regulująca pracę przewodu pokarmowego) 

Oczyść i zregeneruj swój układ pokarmowy. Przyśpiesz swój metabolizm oraz usuń zalegające złogi i resztki pokarmowe w jelitach. Popraw trawienie, wchłanianie i wydalanie produktów przemiany materii, bez tego nie ma dobrej przemiany materii. Nie można być też zdrowym w długiej perspektywie jeśli praca układu pokarmowego nie przebiega dobrze. Jeśli miałaś z tym problemy to mogło dojść do niedożywienia i niedoborów żywieniowych, które najczęściej się pojawiają w diecie przeciętnego człowieka. Zdobądź wiedzę co robić aby usprawnić te procesy a ja pomogę Ci zmienić Twoje nawyki  – 200 zł

 

 

Elastyczne diety uproszczone:

 • FRD (Flexible Reducing Diet inaczej dieta uproszczona redukcyjna od 1200 do 2200 kcal)- 70 zł

Naucz się samodzielnie komponować posiłki, poznaj zasady układania swojego jadłospisu według konkretnych wytycznych i zasad. Taką elastyczną dietę będziesz mogła zastosować wszędzie gdzie tylko będziesz bo na ogół wszystkie składniki są dostępne niemal na całym świecie. Podczas konsultacji wyliczę Tobie CPM (Całkowitą Przemianę Materii) i PPM (Podstawową Przemianę Materii), na tej podstawie ustalę Twoje zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze. Jeśli będziesz przestrzegała przestawione zasady i wskazówki powinnaś zaobserwować spadek Twojej masy ciała na poziomie bezpiecznym i zdrowym od ok. 0,5 do 1 kg tygodniowo(podana wartość jest średnia, mogą zdarzyć się trochę wyższe spadki masy ciała). Jeśli będziesz przestrzegać diety i przedstawionych wskazówek odpowiednio odżywisz swój organizm. 

 

 • FSD (Flexible Stabilized Diet to inaczej dieta uproszczona stabilizująca (od 1800 do ok. 3000 kcal)- 90 zł 

Dzięki tej diecie nauczysz się samodzielnie komponować posiłki. Poznasz zasady układania swojego jadłospisu według konkretnych wytycznych i zasad. Dieta będzie miała kaloryczność dobraną indywidualnie po badaniu analizy składu ciała i ocenie Twojej Całkowitej Przemiany Materii (CPM). Twoja masa ciała i waga będzie utrzymywała się(będzie stabilna) bo kaloryczność diety będziesz miała wyliczoną indywidualnie do siebie. Ocenię też Twoje zapotrzebowania na składniki  odżywcze. Jeśli będziesz przestrzegać diety i przedstawionych wskazówek odpowiednio odżywisz swój organizm. 

 

Przepisy dietetyczne (do diet uproszczonych) :

Pakiet 7 dniowy (7 obiadów i 7 kolacji dietetycznych)- 30 zł

Pakiet 14 dniowy (14 obiadów i 14 kolacji dietetycznych)- 50 zł

 

Dietetyk Ewa Czaplińska

Z wykształcenia dietetyk kliniczny i psychodietetyk.

Pasjonuje ją Life Style Medicine (Medycyna Zdrowego Stylu Życia) oraz psychodietetyka bo dzięki niej może uczyć jak skuteczniej wprowadzać zdrowe zasady żywienia oraz jak dbać o siebie.

Edukowanie i inspirowanie do zdrowszego życia jest jej życiową misją.

Przeprowadziła ponad 2000 konsultacji dietetycznych oraz około 1000 psychodietetycznych prowadząc swoje autorskie programy żywieniowe. Odchudziła setki klientów i nauczyła ich skutecznie prowadzić zdrowy styl życia.

Dzięki swoim doświadczeniom, wie że ucząc swoich klientów uważności na siebie, świadomego wybierania, wspierania i motywowania siebie może pomóc im na trwałe, na długo cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem oraz bardziej atrakcyjnym wyglądem.

Wierzy w świat gdzie ludzie są szczęśliwsi i zdrowsi.

Wykonuje ten zawód z powołania ponieważ sama kiedyś cierpiała, a teraz pomaga klientom aby oni nie musieli przechodzić tak trudnych doświadczeń.

Uwielbia ludzi, kiedy im pomaga czuje się potrzebna, czerpie ze spotkań z ludźmi niesamowitą radość i inspirację.